EKLENTiLER WordPress Smtp Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress Smtp Ayarları Nasıl Yapılır

1 yıl önce     EKLENTiLER 0
WordPress Smtp Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress Smtp Ayarları – Smtp Eklentisi
WordPress siteler için e-posta fonksiyonlarını düzenlemek ve gerekli elektronik posta yönlendirmelerini yapmak eklenti ile mümkün olabilir. Ayarlar kısmında yer alması ile e-posta ayarları yapılabilmektedir. WP-Admin panelinden kolayca yönlendirilebilecek olan ayarların yapılması için eklenti kurulumu yapabilirsiniz. Eklentiyi kurmak için Eklentiler > Yeni Ekle diyerek arama düğmesine eklenti ismini yazmalısınız. Ardından Kur ve devamında da Etkinleştir seçenekleri ile prosedürlerinizi gerçekleştirir eklentiyi başarıyla kurmuş olursunuz. Eklenti kurulduğunda yine WP-Admin panelinde bulunan Ayarlar > SMTP kısmına giderek düzenlemeleri yapabilirsiniz.


Smtp Eklentisi Ne İşe Yarar?
Smtp eklentisi ileri seviyede e-posta almanızı sağlamaktadır. Ziyaretçilerinizin size çevrimiçi e-posta göndermesini sağlar. Böylelikle siteniz ile etkileşim kurmak isteyenlere gelişmiş bir e-posta paneli ile yanıt verebilirsiniz. Hangi e-posta adresinize e-posta almak istediğinizi ister Smtp eklentisi ayarlarından ister de wp-config dosyasından düzenleyebilirsiniz. Gelen postalar kaydedilir ve sistemde saklanır. Yeniden gönderilmek istenen spam e-postalar kısıtlanır. E-posta göndermeleri için ziyaretçilerinize bazı cache sistemler uygulayabilirsiniz. Güvenlik sorusu ve doldurulması zorunlu alanlar ekleme – kaldırma prosedürleri de yapabilirsiniz.

WordPress Smtp Eklentisi Kurulumu
WordPress eklentiler panelinden arama yapıp etkinleştirme yolu ile Smtp eklentisi kurulabilir. Ardından etkinleştirme opsiyonu karşınıza çıkar. Online bir kurulum opsiyonudir. Ayrıca dosya sisteminizde mevcut ise farklı Ftp erişim kanalları ile wp-content > plugins içine dosyalar atılarak prosedür başlatılır. Dosyası yüklendikten hemen sonra Eklentiler panelinden etkinleştirme yapılabilir.

Smtp Mail Simgeleri
Ge-posta, Hote-posta, Yahoo gibi e-posta alt yapılarını temsil eden simgeler ile karşılaşırsınız. Simgeler üzerinde tıklama yapılabilir. Böylelikle simgeler e-posta ayarlarının o servise özel olarak yapılmasını sağlar. Ziyaretçiye hangi e-posta hesabı ile e-posta gönderebileceği alternatifleri takdim edilir. Aynı zamanda da sizin adınıza olan farklı alt yapı e-posta hesapları girişi yapılabilir. Evrensel e-posta kanalları Smtp eklentisinde yer almıştır.

WordPress Smtp Eklentisi Nasıl Çalışır?
WordPress sistemlerin e-posta fonksiyonuni destek veriyor olması gerekir. Böylelikle eklenti de düzgün ve hatasız olarak çalışacaktır. Smtp host ve w-_e-posta ayarlarının kontrol edilmesi gerekir. Buralardaki aksaklıklar eklentinin düzgün çalışmamasına neden olabilir. Eklenti ayarlarından bu alanlara erişim sağlamak mümkün olabilir. Varsayılan ayarlara dönerek eklenti bu fonksiyonler ile uyumlu hale getirilebilir.


   

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!

reklam ver